18 Eylül 2013 Çarşamba

Belki de hiç üretilmemeliydi: Sire Vittoria Randonneur 26*1,50

Not: Bu yazıyı yazdıktan sonra, bahsi geçen lastik süper bir performans sergiledi. Yazıdaki yorumları dikkate almayabilirsiniz.

Öncelikle, işte o lastik:Schwalbe Marathon Plus Tour varken niye bunu denersin ki sen arkadaşım? Paran mı çok? Yama yapmayı mı seviyorsun? Neyse, konuya gireyim.


Efendim, maceramız iki ay evvel Decathlon'dan iki adet Sire Vittoria Randonneur 26*1,50 sipariş etmemle başladı. İlk günlerde hiç patlamadı. Ee, o da çakal, kendisini sevdirecek güya. Biz de aldandık çocuksu mahzun yüzüne. Taktık emektar bisikletimize. Peki sonra n'oldu? Başladı mı bu teker en ufak dikende patlamaya? Biz tabii sayesinde yama mühendisi olduk.

Patlamaya karşı dayanıklı demiş, katılmıyorum. Ayrıca kenarındaki fosforlu bant da ayrılmaya başladı tekerden. Üzerinde iyi çalışılmamış bir lastik. Kalite kontrolü bize bırakılmış. Sonuçta benden geçer puan alamadı.

Bizimle diilsın Vittoria Randonneur.

Sağlıcakla kalın.

2 yorum:

  1. çok ilginç. ben bisiklet grubumdan arkadaşlarımın tavsiyesi ile bu lastiği aldım ve bir buçuk senedir beki 2 belki de 3 kere patladı. hatta bu süre zarfında çok zorlu iki tura katıldım: karya sahilleri bisiklet turu ve bartın bsiklet festivali. bu turlarda hiç sorun yaşamadım lastikten yana.

    YanıtlaSil
  2. Galiba Vittoria'nın talihsizliği, diğer bisikletimde Schwalbe Marathon kullanıyor oluşum, rakip çok güçlü yani. Bu yorumunuzdan sonra bir kez daha göz atacağım bu lastiğe, hakkını yiyor olabilirim, teşekkürler yorumunuz için :)

    YanıtlaSil