30 Temmuz 2014 Çarşamba

Drybag'den Ön Bagaj Yapmak

Merhaba,

Bu günlerde senelik iznimi kullanıp ufak bir Türkiye turu yapıyorum. Bu tur için kullanacağım ön bagajları bir türlü bulamadığımdan, bir şeyler uydurmam gerekiyordu. Hem bütün yükü arkaya yükleyip her durduğumda burnu havalanan, yokuş tırmanırken şaha kalkan dengesiz bir bisiklet kullanmamak, hem de lastikleri eşit bir şekilde eskitmek istiyordum. Ön bagajı severim.Yük taşıdığımı onunla daha iyi hissederim.

Bu sebeplerden dolayı, acilen bir çözüm bulmam gerekiyordu. Elimdeki iki drybag -ya da kuru çanta diyelim- bu iş için uygundu.
Ancak önemli bir noktayı atlamayayım, bu tip bir bagaj olsa olsa uyku tulumu ve kıyafetleri taşımak için uygun olabilir. Lastik, çantayı boğumlu bir hale getirdiği için aşağı kaymasını engelleyecektir. Kamp ocağı, çadır gibi malzemelerde sorun çıkabilir.Lastiklerin oluşturduğu boğumlar, kaymayı engelliyor.Önemli ayrıntı:

- Bu çantalara, gün içinde ihtiyaç duyacağınız eşyaları koymamanız gerekiyor. Örneğin, uyku tulumunuzu ve ihtiyaç duymayacağınız kıyafetleri bu çantalarla taşıyabilirsiniz.
- Bu çantalar her ne kadar kolay yırtılır gibi görünse de gayet sağlamlar.
- Kullandığım JrGear markasını tavsiye ederim.
- Decathlon'da satılan bagaj lastikleri hem gayet esnek, hem de kancaları yamulmayacak kadar sağlam.

Güncelleme:

Bir de bagajı bisiklete takma videosunu ekleyeyim, fikir versin.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder