3 Temmuz 2014 Perşembe

Merak ettik, kestik, biçtik: Vittoria Randonneur 1.50 incelemesi

Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde, hangi turdu hatırlamıyorum, galiba Malatya yolunda, turdan dönerken çok sevdiğim tekerim Vittoria Randonneur'un son kilometrelerini döndüğünü fark ettim. Arkaya yüklediğim aşırı yükten dolayı fazla şişirdiğim teker, jantın kenarından 8-9 santim yırtılmıştı. "Çok sevdiğim tekerim" diyorum çünkü kendisiyle yaklaşık iki bin kilometrelik, çoğu uzun turlardan oluşan bir yol arkadaşlığımız oldu. Kendisi ilk 200 kilometrede 3 kez patladığı için "Nalet gelsin böyle tekere!" diye isyan etmiştim. Hatta isyanımı bir blog yazısında belirtmiştim.

Sonra ne olduysa, iki bin kilometre boyunca patlamadı. Ben de onu çok sevdim. Eee, seven affeder, ben de onun bütün patlaklarını affettim <3 <3 <3Ama her güzel şeyin bir sonu olduğu malumunuz. Ben de, madem sonu böyle oldu, bir kesip biçeyim ki gitmeden birilerine daha faydası olsun, dedim.

Vittoria Randonneur 1.50
Fiyat 3/5
Performans 4/5
Dayanıklılık 4/5

Önce tekerin özelliklerini paylaşayım:

Gözle görülen, dosta güven, düşmana korku veren bir koruması yok maalesef.İki bin kilometre sonunda biraz aşınma var.Şimdi de, ağır iş yaptığı turlarda çektiğim fotoğraflar:

Kars-Trabzon turu, 550 kilometrede bir kez bile patlamadı.

Elazığ-Pertek turumda kanoyu çekti, yine patlamadı.

 Samsun-Trabzon ve dönüşte Malatya-Elazığ turunda da patlamadı.


Elazığ-Çemişgezek turunda da patlamadı.


Kömürhan-Elazığ turunda da kano çektiği halde patlamamıştı.


Sonuç olarak iyi tekerdi. Çok sevmiştik be abi!

***

Ekleme:

Yeni üretilen Randonneur'larda "double shielding", yani duble sağlamlaştırılmış sırt var. Dün Decathlon'dan aldığım bir çift Randonneur'da fark ettim.


1 yorum:

  1. Sence almalımıyım çok bütçem yok ?? Bianchi RCX 226

    YanıtlaSil