13 Temmuz 2015 Pazartesi

Bisikletforum'da Olan-Biten: Kim ulan bu Savaş Arslan?

Not: Bu yazıyı bisikletforum'da yayınlayacaktım ama Savaş Arslan hazımsızı beni siteden uzaklaştırıp masasının altına saklandığı için burada yayınlamam gerekti. Çoğunuz konuya uzak, zaten bunu sadece Savaş okursa yeterli.

2. not: Pek değerli arkadaşlar, forumzedeler, forumu sevip de Savaş'tan nefret edenler, veya her ikisini de sevmeyenler! Beni mazur göreceğinizi umarak yorumlarınızı gizledim (silinmedi, hâlâ duruyor ancak görünmüyorlar). "Nereden çıktı bu! Sansürcüsün sen!" diyenleriniz olabilir. Haklılar da. Ama çok sevdiğim bi' ağbim rica ettiği için gizledim yorumları. Bunu yaptığım için beni suçlayacağınızı biliyorum ancak emin olduğum tek şey, benden, Savaş'tan nefret ettiğiniz kadar nefret etmeyeceğinizi bilmek :) Savaş kötü biri. Savaş gibi olmayın.


***

Merhaba Savaş Arslan -sen kendine Eagle diyorsun, öyle daha havalıysa demek ki-,

Muhtemelen üyeliğimi askıya alan sensin, bu sebepten sorunum seninle. Sanal âlemde liseli gibi "Çıkışta görüşelim!" kültürü yok, "Çıkış"a tıkladığında kimseyi bulamıyorsun görüşebilecek. O sebepten çevrimiçi olarak, burada paylaşalım kozumuzu.

Bildiğin gibi, iki yıldır foruma orijinal içerik sağlayan bir üyeyim. Tabii ki bunu hayrına yapmıyorum; girdiğim orijinal içeriğe kendi blogumu kaynak gösteriyor, bu sayede bloguma trafik sağlıyorum. Karşılıklı çıkar ilişkisi var anlayacağın. Ki bu benim İnternet'te paylaşım yapma görüşüme daha uygun: paylaş ve kaynak göster. Sonuçta 4chan değil burası.

Gördüğün gibi, bisikletforum'u var eden ben değilim, ama sürekliliğine katkı sağlayanlardanım. Şimdi sana bunu örneklerle açıklayayım:

Bak, şu yazıyı oku evvela:


Bisikletle kano taşımaya uygun bir aparatın üretimi. Bak arslanım, bunu Türkiye'de yapan yok. Yapması zor olduğundan değil, kimse uğraşmadığından. Al sana orijinal içerik.

Şunu da oku hele:


Okudun, değil mi? Ben bu yazıyı yazarken de okurken de çok eğlendim. Senden ricam, bana forumda şu ayarda bir yazı göster. Allah aşkına.

Geçiyorum, şunu oku şimdi:


Bak karplanım, bisiklet sürmezsin, anlarım. Espri yapamazsın, anlarım (bizim buralarda "Rotring kalemle tırnak kirlerimi temizlemeyi özledim, kikikiki ^_^" türünden lafların insanları güldürmez.) Ama yapabilene de saygı duyacaksın. 

Şakalar, komiklikler

Ha, şimdi ben sana demiyorum ki "Ben bisiklet tanrısıyım! Tapın bana!" İsteğim şu: Eğer o adın kırmızıyla yazıyorsa forumda, yetkili biriysen yani, ve ben eğer bir üye olarak bir "kuralı" ihlâl ettiysem, kişisel hırslarınla değil, forum kurallarıyla hareket edeceksin. Bir firmayı/markayı/siteyi temsil ediyorsan, "Git başka konuda eğlen hacı!" diye bir gerekçe sunmaman gerektiğini bileceksin. 

Forum çok kurumsal, gördüğünüz gibi.

Sanmıyorum ki bu yazıyı sonuna dek okuyacaksın. Okuduysan ne âlâ. Muhtemelen içinden, beni süresiz olarak uzaklaştırmak geçecek. Ha, o zaman beni şutlarken, açtığım başlıkları da sileceksin. Anlaştık mı?

***

Araya ekleme:

Bu yazıyı okuyan bunu da okudu:

https://eksisozluk.com/entry/54134435

***

Şunu da ekleyeyim, zamanında sana "Uyumlu bir yöneticisin, teşekkür ederim." diye mesaj atmışlığım da vardı. Ama unutma, Çevre Mühendisleri Forumu'nda yediğin haltları da biliyoruz, Bisikletforum'da da çok farklı şeyler yapmayacaksın. Hele bir sana gelen para muslukları kısılsın da... Neyse, öptüm, kıps ;D

***

Bir ekleme daha: 

"Bu bisikletforum sadece insanların siteni ziyaret etmesini mi sağladı?" sorusu aklınıza gelebilir. Tabii ki cevap "Hayır!". Örneğin, çok güzel insanlarla tanıştım forum üzerinden: Uğur Başdağ, Soner Közen, Edip Dinçer, Tahir Keskin, Murat Çömez, Nevres abla, Mehmet Sunu (alemlerin troll'ü), Kudret Kurtcebe, MuratB (ve üç tekerli bisikleti) şu anda aklıma gelenlerden birkaçı.  Hatta ilginçtir, Elazığ'daki bisikletlilerle ilk karşılaşmam da forum üzerinden olmuştu. Ayrıca üyeliğimin iptalinden sonra "Niçin böyle bir şey yaptılar?" diyen hassas insanlar da oldu. Forumun bu faydasını da görmezden gelemem. (Büyük olasılıkla Bisikletforum defterini kapattım. Bisikletforum sayesinde tanıştığım arkadaşlarım burayı okuyorlarsa kendileriyle haberleşmek için forum dışında bir iletişim yolu bulmalıyım.) 

***

Son bir ekleme daha: "Dersim'de bir festival" başlıklı yazım dolayısıyla şutlandığımı düşünen arkadaşlarım var. Bence "Bisikletforum Forması" konusundaki mesajım dolayısıyla siteden uzaklaştırıldım. Yoksa Dersim'e Dersim demek suç değildir, değil mi?

***

Birçok arkadaşım mesaj attı, sağolsunlar. Ama en eğlenceli destek Ferdimen'den geldi :D

Teşekkür ederim Ferdi ağbi ;) Forumun yöneticisi varsa garibin de Ferdi ağbisi var :D