12 Temmuz 2015 Pazar

Volkan ağbi, Sinop ve bir spor kulübü

Volkan ağbiden bahsettiydim bir ara. Herhalde geçen sene bu zamanlar Elazığ'da buluşmuştuk, beni kendine hayran bırakmış, yanılmıyorsam Gaziantep'e gitmişti (emin değilim, Kahramanmaraş da olabilir, hep karıştırıyorum ikisini.)

Kayak ve kayakçı
Az evvel kendisinin facebook hesabında bir ileti gördüm. Tam olarak şu şekilde:

Facebook listemdeki sevgili arkadaşlarım ! Bir süredir beni heyecanlandıran yegane uğraşlarımdan biri olan Deniz Kanosuyla ilgili faaliyetlerde bulunacak bir spor kulübünü Sinop'ta faaliyete geçirdik. Bu sayede kano sporunun daha geniş kitlelere ve özellikle gençlere benimsetilmesi adına kurslar düzenleyip belki de Türkiye'nin en başarılı sporcularını yetiştireceğiz. Fakat henüz emekleme aşamasında bile olmayan kulübümüzün çok fazla sayıda ihtiyacı var. "Az çok demeyelim boş geçmeyelim" Ben şaka yollu söylüyorum, ama bu talebime değer verenlerden bir isteğim var. Aşağıda kulübün resmi banka hesabı bulunuyor. Ne kadar olduğu önemli değil, kulübümüze bağışta bulunursanız beni çok sevindirirsiniz. En azından banka hesabımızda bir hareket olsun :)
Kano Akademisi Spor Kulübü Derneği
TC Ziraat Bankası – Sinop Şubesi (226) Hesap No: 72257418-5001
IBAN TR39 0001 0002 2672 2574 1850 01

İleti bundan ibaret. Ama bana bundan daha fazlasını ifade ediyor. Hem memleketim Sinop'un, pırıl pırıl çocukları Volkan ağbinin elinde gerçek birer kayakçı olarak yetişecek, hem de Volkan ağbi bir hayalini daha gerçekleştirip bana kendisinin haberi olmadan ta Sinop'tan gaz verecek (darısı kayak eğitim kitaplarının başına).

Volkan ağbi iyidir. Sinop da öyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder