16 Mart 2016 Çarşamba

Sivrice Günlükleri: Etkinlikten evvel olan biten

İyice "bisikletli commuter" olup çıktık. Elazığ'da havalar erkenden ısınınca birkaç plan yapıldı tabii ki. Bunlardan en dikkat çekicisi Diyarbakır'dan arkadaşlarımın düzenlediği "İnsan ve Doğa ile Barış" etkinliği.


19 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan etkinliğin adresi -her zaman olduğu gibi- Sivrice ilçesi. Katılımcılar Hazar Gölü'nün kıyısında bir araya gelip Sivrice-Plajköy*-Sivrice rotasını izleyerek kamp alanına dönecekler. Burada her katılımcı, kendi şehirlerindeki bisiklet algısını, bisikletin ulaşımdaki yerini anlatacak, fikir alışverişinde bulunacak.

***

Biz de, bu etkinliğin hazırlıklarını tamamlamak amacıyla, 11 martta yola çıktık. Serin havada, köpek havlamaları eşliğinde yaptığımız bir gece sürüşünden sonra, PTT kampında mangalımızı yaparak çadırlarımızın yolunu tuttuk.

Ertesi gün Diyarbakır'dan gelecek olan Tigris Bisiklet Kulübü üyelerini beklerken -yine her zaman olduğu gibi- Fırat Çayevi'nde kahvaltımızı yaptık. Bir yıl evvel de bir araya geldiğimiz Ali ve arkadaşlarıyla gölü turlamak ve uygun rotayı belirlemek için bisikletlerimizle yola çıktık.


***

Etkinliğe Sivrice Belediyesi kamp yeri, Sivrice Kaymakamlığı ise etkinliğin yapılacağı gün dağıtılacak kumanyaları sağlayarak destek verecekler. Böylece Sivrice'nin güzellikleri bir kez daha tanıtılmış olacak.

* Plajköy, o çok sevdiğimiz pembe ağaçlı burnun yakınında bir köy.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder